Gdzie możemy zastosować igłofiltry?

Igłofiltry to przewody rurowe, które stosowane są do odwadniania terenu. Igłofiltry służą w celu tymczasowego obniżenia wód gruntowych, ułatwiając wykonanie wielu prac na terenie podmokłym np. wykopów budowlanych, które bez odwodnienia, napełniałyby się wodą. Jak zbudowane są igłofiltry? Kiedy niezbędne jest ich zastosowanie? Jakie rodzaje filtrów igłowych wyróżniamy? Podpowiadamy.

Filtry igłowe i studnie depresyjne sposobem na obniżenie wilgotności gleby

Wysoki poziom wód gruntowych to poważna przeszkoda, która uniemożliwia bezpieczne wykonanie różnych prac ziemnych. Instalacja odwadniająca, której elementem są igłofiltry, służy w celu osuszenia terenu i przygotowania go do wykonywania różnego rodzaju wykopów m.in. wykopów inżynieryjnych i wykopów budowlanych. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu, które ma na celu obniżenie poziomu wód gruntowych, możliwe jest pozyskanie i odprowadzenie wody z terenu inwestycji.

Jak zbudowane są igłofiltry?

Igłofiltry to przewody rurowe, które zakończone są filtrem – mogą być wykonane z różnych materiałów m.in. metalu lub PCV. Przewody rurowe instalowane są wokół wykopu. Aby mogły odprowadzać wody gruntowe, muszą zostać podłączone do kolektorów ssących. Kolektory ssące są podłączane do agregatu pompowego.

Dzięki odpowiedniej instalacji możliwe jest szybkie i skuteczne osuszenie terenu. Stosowanie igłofiltrów jest szczególnie efektywne na gruntach, które mają dobrą przepuszczalność.

Zastosowanie igłofiltrów

Igłofiltry przeznaczone są do stosowania w przypadku wykonywania różnych wykopów na terenie o wysokim poziomie wód gruntowych. Doskonale sprawdzają się w przypadku wszystkich wykopów budowlanych i inżynieryjnych, umożliwiając skuteczną eliminację wód gruntowych w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.